لوازم خانگی

انواع سبزی خرد کن و کاربرد آن چیست ؟

دستگاه سبرزی خرد کن

دستگاه سبزی خردکن چیست؟

دستگاه سبزی خردکن از کار هایی که وقت زیادی راز از تولید کنندگان مواد غذایی می گیرد، خرد کردن سبزی می باشد. به ویژه اگر حجم تولید زیاد باشد. از این رو در سال های اخیر، روش های پیشرفته تری برای خرد کردن سبزیجات به وجود آمده است و در صنعت غذا این کار راحت تر انجام می شود. بیشتر رستوران ها، کسب و کار های خانگی و آشپزخانه های صنعتی برای خرد کردن سبزیجات مورد نیاز خود از انواع دستگاه سبزی خردکن  استفاده می کنند. این دستگاه از جمله تجهیزات تصفیه و آماده سازی ساخته شده برای مواد غذایی می باشد. به دلیل مناسب بودن قیمت و آسان بودن نحوه کار با آن، کاربرد زیادی دارد.

دستگاه سبزی خردکن علاوه بر خرد کردن سبزی ها می تواند دارای عملکرد های زیر نیز استفاده شود:

شستن سبزیجات، خشک کردن سبزی، سرخ کردن سبزی و بسته بندی سبزی.

تنها با خریددستگاه سبزی خردکن  می توانید طی چند ثانیه انواع مختلف سبزی را خرد کنید. برای مثال گشنیز، جعفری، تره، سبزی کوکو، سبزی قلیه، سبزی آش و…

لازم به ذکر است که انواع مختلف دستگاه سبزی خردکن  براساس نیاز مشتری و حجم تولید مجموعه مورد نظر می تواند در مدل های مختلف طراحی و تولید شود.

با این حال به طور کلی این دستگاه دارای انواع متفاوتی است که می توان آن ها را به صورت زیر تقسیم نمود:

  • دستگاه سبزی خردکن خانگی
  • دستگاه سبزی خردکن نیمه صنعتی
  • دستگاه سبزی خردکن  صنعتی

ساختار دستگاه سبزی خردکن

دستگاه سبزی خردکن معمولاً از دو بخش اصلی تشكیل شده‌اند: موتور سبزی خردكن و مخزنی که سبزی برای خردشدن درون آن قرار می‌گیرد. جنس بدنه دستگاه‌های سبزی خردکن معمولا از آلومینیوم و استیل ضد زنگ است که دارای دیسک‌های متنوع برای خردکن در سایزها و اشکال متفاوت می‌باشد. همچنین با توجه به حجم بالای میزان سبزی برای خرد کردن، به دستگاه‌هایی نیاز هست که موتور آن‌ها قسمت تهویه داشته باشد تا بتوان زمان کارکرد مدوام دستگاه را افزایش داد.

مزایای دستگاه سبزی خردکن

دستگاه سبزی خردکن  مزایای بی‌شماری دارند و وجود آن‌ها در هر آشپزخانه‌ای اعم از رستوران‌های بزرگ تا منازل شخصی مورد نیاز است. این مزایا شامل موارد زیر هستند:

مزیت دستگاه سبزی خردکن چیست؟

همانطور که مستحضر هستید; دستگاه سبزی خردکن از جمله وسایل ضروری در لیست کامل جهیزیه تازه عروسان بوده و تهیه آن توسط خانواده عروس بسیار واجب است. این ابزار مفید با تیزترین تیغه های فولادی ضد زنگ عرضه می شود که کار خرد کردن شما را آسان می کند. در حالی که همانطور که می دانید خرد کردن بیشتر از پختن غذا وقت شما را می گیرد بنابراین سرمایه‌گذاری روی یک خردکن با کیفیت می‌تواند به شما کمک کندتا ساعت‌های خرد کردن سبزیجات را به چند دقیقه کاهش دهید. چه بخواهید پیاز یا گوجه فرنگی را خرد کنید یا سیر و زنجبیل، یا میوه ها و…، سبزی خردکن در خدمت شما خواهد بود با استفاده از این ابزار مفید، می توانید غذای صبحگاهی خود را سریع آماده کنید و سایر کارهایتان را با سرعتی آرام انجام دهید. در ادامه به صورت تیتروار موارد مفید و کاربرد های دستگاه سبزی خردکن را به اختصار بیان می کنیم.

دستگاه سبزی خردکن از انگشتان شما را از بریدگی حفظ می کند

همه ما می دانیم که چاقوها چقدر تیز و ناایمن هستند، زیرا در مواردی، همه ما با تیغه های تیز چاقو به خود آسیب رسانده ایم. یک چاقو همیشه دشمن یک آشپز غیر ماهر است. اگر عجله دارید، نمی توانید بدون آسیب رساندن به خود، فرآیند پخت و پز را طی کنید, بهترین پیشنهاد ما با این حال سبزی خردکن بوده که این درد مکرر را کاملا از بین می برید. این خردکن دستی دارای ظرفی است که تیغه های تیز و سبزیجات خود را در داخل آن پنهان می کند. با کشیدن یک رشته نایلونی که روی سرب قرار داده شده تولید می شود و دستان شما کاملا ایمن و با تیغه ها تماس نخواهند داشت.

دستگاه سبزی خردکن را می توانید از فروشگاه اینترنتی لوازم و سرویس آشپزخانه ارزان در اندازه ها و ظرفیت های مختلف تهیه کنید. از آنجایی که ظرفیت زیادی هم دارد، می توانید مقدار قابل توجهی سبزیجات را در یک جا قرار دهید و در زمان خرد کردن خود صرفه جویی کنید. در حالی که ابزار سبزی خردکن تیغه های تیز خود را دور نگه می دارد و دست شما را نجات می دهد، کارایی شما را در آشپزخانه نیز افزایش می دهد. این محصول دارای ظرفی با ظرفیت بزرگ است که می تواند سبزیجات را برش داده، خرد کند، چرخ کرده یا حتی پوره کند.

وقتی این ابزار را در آشپزخانه خود دارید، هنگام خرد کردن هیچ مشکلی نخواهید داشت چرا که این کار به طور موثر توسط این سبزی خردکن قدرتمند انجام می شود. شما فقط باید روی فرآیند اصلی که همان پخت و پز است تمرکز کنید زیرا بر طعم غذای شما تأثیر گذار است.

نحوه استفاده از دستگاه سبزی خردکن

برای خرد کردن سبزی کافی است آن را داخل محفظه ی شفاف دستگاه سبزی خردکن  ریخته و با چرخاندن دستگیره ی چرخشی که بر روی درب متصل است تیغه ها را به جهت خرد کردن سبزی به حرکت در آورید.

آموزش سبزی خردکن برقی

دستگاه سبزی خردکن برقی در مقایسه با مدل های دستی سرعت بالاتری دارند اما برای مصارف صنعتی مناسب نبوده و از آن ها میتوان در منازل استفاده کرد. نحوه کار با سبزی خرد کن برقی نیز بسیار ساده می باشد، در این مدل سبزی خردکن ها میتوان بدون دخالت دست و تنها از طریق انرژی الکتریکی در سریع ترین زمان خرد کردن سبزی را انجام داد.

معمولا سرعت خرد کردن انواع سبزی و میوه دردستگاه سبزی خردکن  توسط دکمه های مختلف قابل کنترل میباشد و شما میتوانید با انتخاب دکمه ی مورد نظر خوراکی ها را خرد یا حتی پوره کنید.

آموزش کار با دستگاه سبزی خردکن برقی به گونه ای است که باید سبزی را داخل محفظه ی مربوطه ریخته و درب را ببندید، سپس با اتصال دستگاه به برق و انتخاب دکمه ی مورد نظر سبزی را خرد نمایید. برخی از دستگاه های دستگاه سبزی خردکن برقی به گونه ای طراحی شده اند که دکمه ی خاموش و روشن در بالای درب آن ها قرار داشته و شما میتوانید با فشردن بالای درب و رها کردن آن به مدت چند ثانیه سبزی را به راحتی خرد نمایید.

اموزش دستگاه سبزی خردکن سطلی

نحوه استفاده از دستگاه سبزی خردکن  سطلی نیز همانند دیگر انواع سبزی خرد کن بسیار ساده می باشد. لازم است سبزی را داخل محفظه ی مورد نظر ریخته و دستگاه را روشن نمایید و بعد از مدتی سبزی های خرد شده را از محفظه ی دستگاه خارج کنید.

چگونه از دستگاه سبزی خردکن  استفاده کنیم

استفاده از دستگاه سبزی خردکن  بشقابی در مقایسه با دیگر انواع سبزی خردکن ها کمی متفاوت است است و خرد کردن سبزی بسیار راحت تر انجام می شود، سبزی خردکن بشقابی دارای انواع مختلفی شامل سبزی خرد کن بشقابی دهنه 60، سبزی خرد کن بشقابی دهنه 70 و سبزی خرد کن بشقابی دهنه 90 می باشد.

برای استفاده ازدستگاه سبزی خردکن کافی است سبزی را داخل بشقاب ریخته، در این صورت با چرخش بشقاب حول یک محور سبزی ها به صورت یکنواخت خرد خواهند شد. یکی از مزیت های این مدل از سبزی خرد کن ها مشاهده ی خرد شدن سبزی و خرد کردن به اندازه ی دلخواه می باشد.

از دستگاه سبزی خردکن بشقابی در سبزی فروشی ها، تهیه غذا، رستوران و… میتوان استفاده کرد.

به تمیز بودن آشپزخانه شما کمک می کند

شما اغلب هنگام خرد کردن مرکبات یا سبزیجات در آشپزخانه خود دچار آشفتگی می شوید. ریختن آب سبزیجات روی سطح پیشخوان آشپزخانه شما یک کار تمیزکننده دیگر را اضافه می کندو احساس ناامیدی می کنید آیا اینطور نیست؟. ابتدا وقت خود را با خرد کردن سبزیجات تلف می کنید بعد، غذای خود را آماده می‌کنید و زمانی که فصل تابستان فرا می رسد, عذاب شما آغاز می شود. آیا وقت آن نشده که تغییر دیدگاه در رابطه با وسایل آشپزی خود داشته باشید؟.

از طرف دیگر این ابزاردستگاه سبزی خردکن کارهای تمیز کردن بعد از پخت را کاهش داده و درب آن که به خوبی بسته شده, اجازه نمی دهد هیچ مایع گیاهی روی سطح بریزد.

ابزاری که به راحتی قابل شستشو است

وقتی که آماده سازی غذای خود را تمام می کنید، زمانی فرا می رسد که همه ظروف را می شویید. حالا فکر کنید که چقدر باید مراقب تمیز کردن آن چاقوی معمولی آشپزخانه باشید تا دستتان را نبرد ولی در اغلب اوقات با خون پایان می یابد. سبزی خردکن ها دارای تیغه هایی با انحنای کمی هستند که به راحتی شسته شده و علاوه بر این،می توانید تیغه های آن را در ماشین ظرفشویی قرار داده تا آن را به طور کامل بشوید.

در انتها باید این نکته را مد نظر قرار دهید که هنگام خرید دستگاه سبزی خردکن  دستی، باید از مشورت فروشندگان و افرادی که نیت آن ها صرفا کمک به شماست, بهرمند شوید. با این اقدام وسیله مورد نیاز خود را با لذت خاطر بیشتر خواهید خرید.

موارد بهداشتی دستگاه سبزی خردکن

هنگامی که شما سبزی خرد کن در اختیار داشته باشید به جای استفاده از سبزی‌های آماده و بسته‌بندی‌شده، خودتان می‌توانید سبزی تازه تهیه کرده و با خردکردن در همان لحظه طعم سبزی تازه را در غذاهای خود داشته باشید، این امر به‌ویژه در رستوران‌ها به استقبال مشتریان و افزایش فروش شما می‌انجامد. همچنین استفاده از دستگاه سبزی خردکن باعث می‌شود کمترین دخالت انسانی در سبزی خرد کردن اتفاق بیفتد و بدین ترتیب امکان انتقال آلودگی از انسان یا محیط اطراف به سبزی از بین می‌رود.

افزایش سرعت و کاهش زمان

استفاده از تکنولوژی‌ها و دستگاه سبزی خردکن  جدید در زندگی انسان، برای رفع یکی از معضلات زندگی روزمره انسان‌ها، یعنی نبود زمان کافی برای کارهای با اولویت پایین است. هنگامی که شما از دستگاه سبزی خردکن استفاده می‌کنید، مقداری زیادی سبزی را در زمان کم و اندازه یکسان خرد می‌کنید، در حالیکه خرد کردن سبزی با دست و به‌وسیله چاقو، زمان زیادی از شما خواهد گرفت.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *