دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید کفش کشتی

معرفی کفش کشتی

معرفی کفش کشتی اندازه کفش کشتی

معرفی کفش کشتی اولین قدم، تعیین اندازه کفش مورد نیاز شماست. ورزشکار دوست دارد کفشی را انتخاب کند که کمی راحت تر از یک کفش ورزشی معمولی باشد. در حالی که کشتی می گیرید، نمی خواهید اندازه کفش انقدر بزرگ باشد که پای شما خیلی داخل کفش حرکت کند. تولیدکنندگان مختلف کفش برای انتخاب کفش کشتی در مقایسه با یک کفش ورزشی تنیس یا ورزشی، دستورالعمل های مختلفی دارند. هر سازنده توصیه های مختلفی دارد. به عنوان مثال، Asics توصیه می کند که برای تعیین اندازه کفش کشتی خود، اندازه نیم سایز را به اندازه کفش پیاده روی خود اضافه کنید در حالی که نایک و آدیداس توصیه می کند یک سایز را به اندازه طبیعی کفش عادی خود اضافه کنید. به عنوان مثال اگر سایز کفش عادی شما، 42 است Asics به شما توصیه می کند از کفش کشتی با سایز 42.5 استفاده کنید در حالی که نایک و آدیداس، کفش کشتی با اندازه 43 را به شما توصیه می کند.

قیمت کفش کشتی

برای خرید کفش، ابتدا باید بودجه خود را تعیین کنید. شما باید تعیین کنید که چه نوع معرفی کفش کشتی برای بودجه شما، بهترین است. دامنه قیمت بیشتر کفش های کشتی از 40 دلار تا بیش از 100 دلار است. اگر مطمئن نیستید که پسر یا دخترتان به اندازه کافی در ورزش خواهند ماند، بهتر است کفش کم هزینه ای بخرید. (مخصوصاً اگر کشتی گیر تازه کار باشد). اگر بودجه شما کم است، می توانید یک جفت کفش دست دوم را نیز از یک کشتی گیر قدیمی یا حتی از eBay و دیوار خریداری کنید.

گرانترین کفش لزوماً برای شما مناسب نیست. معرفی کفش کشتی های با قیمت بالاتر از پیشرفته ترین مواد و ویژگی ها استفاده می کنند. اگر در سطح بالایی رقابت می کنید، پوشیدن این کفش های عالی و با قیمت بالاتر می توانند حیاتی باشد، اما برای یک کشتی گیر متوسط ​​ممکن است نیازی به استفاده ازکفش های با قیمت بسیار بالا نباشد.

سبک کفش کشتی

قدم بعدی این است که تعیین کنید کفش کشتی با زیره جدا می خواهید یا خیر. تولیدکنندگان از جمله نایک، Asics و Adidas سبک های مختلفی از کفش های کشتی را ارائه می دهند. به طور کلی، کفش های زیره جدا قیمت بیشتری دارند، راحت ترین نوع کفش کشتی هستند و کشش بهتری را روی تشک ایجاد می کنند.

رنگ کفش کشتی

هنگامی که بودجه خود را برای خرید کفش کشتی تعیین می کنید، باید رنگ را هم در نظر بگیرید. مارک های برتر امروزی از جمله نایک، آدیداس، Asics و Matman رنگ های بسیار متنوعی  ازمعرفی کفش کشتی را ارائه می دهند. رنگی که برای کفش کشتی خود انتخاب می کنید کاملاً به خود شما بستگی دارد. از سیاه و سفید سنتی گرفته تا قرمز، آبی، صورتی، نارنجی و زرد. رنگی را انتخاب کنید که متناسب با سلیقه یا رنگ تعیین شده توسط باشگاه و تیم شما باشد.

مارک کفش کشتی

سرانجام آخرین گزینه شما انتخاب نام تجاری سازنده معرفی کفش کشتی است. آدیداس، نایک، Asics و Matman برای دهه ها است که کفش کشتی با کیفیت عالی تولید می کنند. بدیهی است که مانند کفش های مخصوص دویدن، هرچه تعداد بیشتری کشتی بگیرید لزوم استفاده از کفش های با کیفیت عالی بیشتر می شود. اما در کل آن کفش کشتی که مناسب پای شما باشد و در آن راحت باشید، کفش خوبی است. در حال حاضر ممکن است یک مارک یا سبک خاص محبوب باشد، اما سال آینده، آن مارک یا سبک محبوب ممکن است تغییر کند. بهترین روش برای خربد کفش کشتی این است که شما همه مارک ها و سبک های موجود در محدوده قیمت خود را امتحان کنید و سپس بهترین کفش کشتی را انتخاب کنید.

کشتی دختران و بانوان

در کشورهای مختلف دنیا، برنامه های کشتی بانوان و دختران در دبیرستان و دانشگاه هم از نظر تعداد و هم محبوبیت در حال افزایش است. حتی در مواردی که برنامه هایی فقط برای زنان وجود ندارد، بسیاری از مدارس آن را به عنوان یک ورزش مشترک ارائه می دهند. اکنون کشتی بانوان یک رقابت المپیکی است. در مورد معرفی کفش کشتی برای بانوان هم باید به این نکته اشاره کنیم که تولیدکنندگان، واقعاً تفاوتی بین پای کشتی گیر زن و مرد قائل نیستند، بنابراین اگرچه شما ممکن است برخی کفش های کشتی را ببینید که مثلا صورتی هستند و در کل از رنگ زنانه برخوردارند، اما هیچ تفاوت عملکردی بین آن کفش ها با کفش های با رنگ های مردانه وجود ندارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *