دسته‌بندی نشده

انواع فلاکس چای را چگونه بشناسیم

انواع فلاکس چای

راهنمای خرید انواع فلاکس چای مرغوب

انواع فلاکس چای ، جزء ضروری ترین وسایل منزل است. ایرانی ها که بیشتر عاشق چای هستند، در بسیاری از مواقع، فلاسک چای را با خود به همراه دارند. اما باید بدانید که برای خرید انواع فلاسک، حتماً باید به یک سری نکات توجه کنید تا خرید این محصولات از نوع با کیفیت شود. در هنگام خرید فلاسک باید به جنس آن توجه کنید. فلاسک ها با جنس های مختلف ساخته می شوند.

نوع پلاستیکی این محصولات قیمت ارزانی داشته و برای خرید آن نیاز به هزینه زیادی ندارید. نوع استیل یا فولاد ضدزنگ این محصولات، دارای کیفیت بالاتری بوده و احتمال ماندگاری آنها بیشتر است. معمولا نوع پلاستیکی این محصولات دوام زیادی ندارد و در مدت زمان کوتاهی خراب می شوند.

 انواع فلاسک مرغوب باید توانایی حفظ دما را داشته باشند؛ پس حفظ دمای آنها را مد نظر قرار دهید. بهترین مدل از فلاسک محصولی است که ۱۲ تا ۱۵ ساعت می تواند نوشیدنی را درون خود گرم نگه دارد. برای خرید این محصولات، بهتر است که آنها را از نوع با ضمانت نامه انتخاب کنید. ممکن است فلاسک هایی که دارای ضمانت نامه هستند، قیمت بیشتری داشته باشند اما کیفیت آنها تضمین شده بوده و این محصولات با گارانتی به شما عرضه می شوند.

همچنین در هنگام انتخاب این نوع محصولات، حتما به درب آنها دقت کنید. فلاسک هایی که دارای درب های بسیار محکم و ایمن هستند، نوشیدنی های گرم درون آنها سرد نمی شوند و خطری برای استفاده ندارند. نوع عایق بندی هم از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود. فلاسک های دوجداره، دارای عایق مخصوص هستند که به هنگام قرار گرفتن مایعات گرم درون خود، از فرار گرما جلوگیری می کنند.

انواع فلاکس چای کدامند؟

به طور کلی باید بدانید که فلاسک ها نوعی بطری هستند که از جنس فلز، شیشه و پلاستیک تولید می شوند. این محصولات دارای دیواره ‌های میان تهی بوده و فضای بازی که در بین دیواره بیرونی و درونی آنها وجود دارد، باعث می‌شود مایعات درون آنها گرم بماند. با شنیدن نام فلاسک، ذهن افراد به سمت نوشیدنی‌هایی مانند چای یا آب داغ می رود.

اما باید بدانید که انواع فلاکس چای ها دو خاصیت سرد نگه داشتن و گرم نگه داشتن را دارا هستند. انواع فلاسک های مرغوب می توانند مدت زمان زیادی موجب گرم نگه داشتن یا سرد نگه داشتن مواد و مایعات درون خود گردند. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که هنگامی که درب آن ها قفل باشد، مایعات درون آن ها به بیرون نمی ریزد.

انواع فلاکس چای ها به دو نوع کلی تقسیم بندی می گردند. یکی از فلاسک ها دمایی و نوع دیگر فلاسک مخصوص الکل است. فلاسک دمایی دو کار را به صورت همزمان انجام می دهد. مایعات گرم را گرمتر و مایعات سرد را سرد تر نگه می دارد. این فلاسک برای گرم نگه داشتن انواع نوشیدنی های گرم مثل چای، شیر و قهوه مورد استفاده قرار می گیرد و دارای کیفیت بالا است.

البته می‌توان از انواع فلاسک برای نوشیدنی های سرد مثل آب میوه نیز استفاده نمود. فلاسک های دمایی، دارای قیمتی مقرون به صرفه هستند. این فلاسک ها طعم نوشیدنی ها را تغییر نمی دهند. این نوع محصولات مناسب برای بیرون از منزل نیز می باشند، به این دلیل که در دمای محیط مایعات درون خود را گرم یا کاملا سرد نگه میدارند.

ویژگی های انواع فلاکس چای

انواع فلاکس چای که مخصوص نوشیدنی و غذا های گرم هستند، دارای ویژگی‌های یکسانی می باشند. معمولاً تمامی این فلاسک ها، دارای دسته هایی محکم بوده که وزن زیادی را تحمل می کنند. همچنین این نوع از فلاسک ها، دارای بندی برای حمل راحت تر هستند.

بهترین نمونه از این محصولات،کیسه حمل مخصوص دارند. وجود کیسه حمل مخصوص باعث می شود تا به هنگام نشتی مایع از درون فلاسک، مایعات به بیرون نریزند. در بهترین نمونه از این کالاها، ابزارهایی مثل فنجان و قاشق نیز وجود دارد. این ابزارهای جانبی باعث می شوند تا به راحتی بتوان در هنگام در دسترس نبودن این لوازم از فلاسک استفاده نمود.

عوامل موثر در تعیین قیمت انواع فلاسک 

در تعیین قیمت انواع فلاکس چای عوامل متعدد تاثیرگذار هستند. قیمت فلاسک به عوامل گوناگونی بستگی دارد. اولین مورد توانایی حفظ دمای فلاسک است. هرچه میزان توانایی حفظ دما در این محصولات بیشتر باشد، قطعاً کیفیت آنها بالاتر رفته و در نتیجه قیمت فروش این محصولات هم افزایش پیدا می‌کند. مورد دیگر در قیمت گذاری انواع فلاسک جنس آنها است.

معمولا نوع پلاستیکی و شیشه فلاسک ها ارزان تر هستند. اما نوع استیل فلاسک، دارای قیمت بیشتری می باشد. ظرفیت فلاسک هم از دیگر موارد موثر در قیمت آن می باشد. معمولاً هر چه ظرفیت فلاسک ها بیشتر باشد، میزان نگهداری مایعات درون آن ها نیز بیشتر می گردد و قیمت آنها گرانتر می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *