دزدگیر

انواع درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک

آشنایی با انواع درب های اتوماتیک و کاربرد آنها

● درب کشویی اتوماتیک

درب اتوماتیک این دربها معمولاً برای ترافیک دو طرفه یا جهت دار استفاده می شوند. درب های کشویی اتوماتیک در تنظیمات اسلاید تلسکوپی، اسلاید دو بخشی و تک اسلاید موجود هستند، به طور عادی این بسته ها به صورت بسته بندی کامل تهیه می شوند و می توانند بر روی سطح نصب شوند. درب های کشویی به طور معمول دارای یک صفحه درب کشویی، اپراتور، هدر، چرخ های حامل گیربکس، مسیر، قفل و سیستم فعال سازی هستند.

درب های چرخشی اتوماتیک

درب های چرخشی اتوماتیک معمولاً جهت دار بوده و برای عبور باریک ، از داخل به خارج  یا از خلرج به داخل استفاده می شوند ،  اپراتورها فقط می توانند به عنوان اپراتور با بازوی درایو و هدر یا به صورت یک بسته کامل تهیه شوند ،درب های چرخشی برای کاربردهای تک ، جفت یا دو درب طراحی شده اند. اگر به صورت یک بسته کامل ارائه شود ، شامل یک اپراتور ، قفل ، هدر ، پانل درب ، گیربکس ، ریل راهنما ، محافظت از انگشت و سیستم ایمنی خواهد بود.  یک اپراتور با بازوی محرک و هدر همراه با یک سیستم فعال سازی و امنیتی مناسب هنگام استفاده از پانل های درب ارائه می شوند.

درب های اتوماتیک تاشو

درب اتوماتیک تاشو، این درب ها به صورت دو طرفه ساخته می شوند و عابران پیاده می توانند هر دو جهت را از طریق همان دهانه حرکت دهند، اگر فضا به صورت خودکار مشکل ساز باشد، درب های تاشو در چنین شرایطی نصب می شوند، درب های تاشو اتوماتیک به صورت کامل شامل بسته های درب، هدر، اپراتور، سخت افزار محوری، ریل راهنما، سیستم ایمنی و قفل می شوند.

درب های چرخشی

درب های چرخشی، این درب ها به صورت درب های منفرد، جفت و دو نفره موجود است. درب های چرخشی انرژی پایین برای استفاده در مناطقی که نیاز به پشتیبانی راحت تری دارند در نظر گرفته شده اند، یک صفحه فشار می تواند درب های چرخشی انرژی پایین را راه بندازد یا به صورت دستی کار کنند.

درب های چرخان

از این دربها در مناطقی استفاده می شود که میزان عظیمی از رفت و آمد مردم وجود دارد، زیرا به مردم اجازه می دهد همزمان وارد شوند و بیرون بروند، بنابراین درب ها از عبور باد سرد یا گرم جلوگیری می کنند و صرفه جویی قابل توجهی را در مصرف انرژی ایجاد می کنند، از این رو مقرون به صرفه می باشد. این ها تعدادی از اساسی ترین موارد هستند، شما همچنین می توانید درب های سفارشی را طبق نیاز صنعت خود دریافت کنید.

5 مزیت شیشه ای در فضاهای تجاری

اولین چیزی که بازدیدکنندگان شما را وارد دفتر کار یا فروشگاه خرده فروشی شما می کند درب ها هستند که ابتدا از مشتریان شما استقبال می کند. بسیاری از فضاهای تجاری برای ایجاد تأثیر مثبت در مشتریان، ترجیح می دهند درب اتوماتیک شیشه ای را در ورودی نصب کنند. درب های شیشه ای اتوماتیک به دلیل مزایای متعددی که دارند، محبوب هستند. آنها نه تنها راحتی را فراهم می کنند، بلکه جلوه ای مدرن به ساختمان شما می بخشند. اگر در مجتمع تجاری خود درب های شیشه ای اتوماتیک نصب نکرده اید، در اینجا 5 دلیل وجود دارد که باید تصمیم خود را تجدید نظر کنید.

  • راحتی

 به طور خودکار باز می شوند و مشکل باز کردن دستی درب های سنگین را حل می کند و این یک ورودی بدون دردسر برای مشتریان مسن، معلول و افرادی که چمدان های سنگین حمل می کنند فراهم می کند.

  • نبود ازدحام و ترافیک

در ساعات شلوغی در فروشگاه ها، خرده فروشی یا مراکز خرید، مشتریان می توانند برای عبور یکدیگر از درب اتوماتیک شیشه ای به عنوان گزینه ای عالی برای کنترل جریان ترافیک عابر پیاده و کاهش ازدحام استفاده کنند، با ایجاد یک پیاده روی آسان از طریق راه ورود و خروج، ترافیک را آزادانه نگه می دارند.

  • ایمنی

بسیاری از شرکت ها برای ورودی ها از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده می کنند که به ویژگی های ایمنی مجهز هستند، این ویژگی ها شامل سنسورها، تایمرها و کنترل از راه دور بی سیم است تا شما بتوانید بدون حضور فیزیکی دربها را قفل کنید، آنها خیال شما را راحت می کنند که دفتر یا شغل شما در دستان امنی است.

  • ذخیره انرژی

شیشه ای از بسیاری جهات به طور مؤثر در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و هزینه های گرمایش و سرمایش را کاهش می دهند، دربها فقط وقتی کسی وارد می شود باز می شوند و بعد از عبور او بسته می شوند، احتمال باز ماندن دربها و هدر رفتن تهویه هوا یا گرمایش ساختمان را از بین می برد، درب های شیشه ای هر بار کاملاً بسته می شوند و از خروج گرما و هوای خنک جلوگیری می کنند.

  • درک بهتر در بین مشتریان

جدا از راحتی، ایمنی و بهره وری انرژی، درب های اتوماتیک شیشه ای نیز تصویری بهتر از تجارت شما ارائه می دهند، این درب ها این تصور را ایجاد می کند که شما به مشتریان خود اهمیت می دهید و خدمات عالی به مشتری ارائه می دهید. درب های اتوماتیک شیشه ای از بسیاری جنبه ها سودمند هستند، مهمترین مزیت آنها این است که استقبال مثبتی از مشتریان شما می کنند، با نصب یک درب اتوماتیک شیشه ای در دفتر کار یا سایر فضاهای تجاری، “امتحان ورودی” را قبول شده اید.

کاربردهای درب اتوماتیک شیشه ای

معمولاً برای ورودی های و یا خروجی های و دربهای معابر داخلی استفاده می شوند. برنامه های تخصصی آن شامل تمیز نگه داشتن قسمت های اتاق، سالن های بهره برداری، اتاق های کنفرانس و واحدهای تولیدی است.  

فناوری درب های اتوماتیک

با کمک سنسورها کار می کنند، حسگرها دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که انتظار می رود. حرکت هر موجود زنده ای را حس می کنند. سنسورها انواع مختلفی دارند که می توانند چیزهای مختلفی را درک کنند، مانند صدا، نور، وزن و حرکت سایر دربهای اتوماتیک با حسگرهای نوری یا حرکتی کار می کنند، این سنسورها ممکن است در بالای مجموعه ای از درب های اتوماتیک نصب شوند یا در قسمت بالایی یا کناری قاب درب های اتوماتیک جاسازی شوند.

با کمک سنسورها کار می کنند، حسگرها دقیقاً همان کاری را انجام می دهند که انتظار می رود. حرکت هر موجود زنده ای را حس می کنند. سنسورها انواع مختلفی دارند که می توانند چیزهای مختلفی را درک کنند، مانند صدا، نور، وزن و حرکت سایر دربهای اتوماتیک با حسگرهای نوری یا حرکتی کار می کنند، این سنسورها ممکن است در بالای مجموعه ای از درب های اتوماتیک نصب شوند یا در قسمت بالایی یا کناری قاب درب های اتوماتیک جاسازی شوند.فناوری درب های اتوماتیک

عناصر درب های اتوماتیک

این نوع سیستم های اتصالات درب های اتوماتیک از اجزای مختلفی تشکیل شده اند.

  • دستگاه فعال سازی:این یک ردیاب است که یک دستور باز را ثبت می کند و آن را به واحد کنترل درایو منتقل می کند.
  • واحد کنترل:این معمولاً شامل کلیدهای تایمر، تنظیمات سرعت باز کردن، زاویه ها و زمان باز بودن آنها می باشد.
  • درایو: درایو درب از نیروی موتور برای باز کردن درب استفاده می کند، درایو در را باز می کند و سپس دوباره آن را می بندد.
  • سنسور: سنسورهای درب شیشه ای برای تشخیص حرکت، بسته شدن را کنترل می کنند.

نتیجه:
تا سالهای اخیر در هند یک محصول لوکس به حساب می آمدند، از زمان آغاز طرح “ساختمان سبز” ، درب های اتوماتیک به یکی از عناصر اصلی صرفه جویی در انرژی تبدیل شده اند، تقاضای آن تقریباً در همه بخش ها به طور خاص در بخش های انبار و صنعتی در حال افزایش است، در مقاله ای که ما فقط نوک کوه یخ را لمس کرده ایم، چیزهای زیادی وجود دارد که هنوز کشف نشده است. هر زمان تصمیم گرفتید درب اتوماتیک خانه خود را تهیه کنید، گزینه های زیادی در بازار به دست می آورید. با در نظر گرفتن نیازهای متنوع خود می توانید هر یک از گزینه های فوق را بدست آورید، برخی از گزینه های موجود در درب های اتوماتیک که می توانید در نظر بگیرید شامل درب های تاشو و درهای کشویی است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *